Start Globalna Wiocha Ergo sum ... Elementarz Dashboard

Informacje

This is the default template for Pivot. You can change this text by editing the file frontpage_template.html in your pivot/templates/ folder. You can do this by directly editing the file, or you can go to Administration » Templates in the Pivot interface.

The image in the header is © Andreas Reinhold.

Tag cloud

Archiwum

01 sty - 31 sty 2008

Linki

Pivot Homepage
Pivot Forums
Pivotstyles
Pivot Help

To change the links in this list, edit the file '_aux_link_list.html' in your Pivot's templates folder. You can do this by directly editing the file, or you can go to Administration » Templates in the Pivot interface.

Szukaj!

Ostatnie komentarze

Bob (Pivot 1.40.1..): Hi! And this is what a co…

Różne

Powered by  Pivot - 1.40.4: 'Dreadwind' 
Kanał RSS (RSS 1.0) 
Kanał Atom 

Rosyjska *Nasza-klasa* w służbie bezpieki?

piątek 25 styczeń 2008 at 9:43 pm Czy służba bezpieczeństwa wykorzystuje portale społecznościowe do inwigilacji obywateli? Tak twierdzi wielu rosyjskich internautów i niektóre media. Ich zdaniem najpopularniejsze portale "Odnoklassniki" i "WKontaktie" stały się nieoficjalną bazą danych FSB, informuje TVN24.

Portal „Odnoklassniki” działa od ponad roku i już przyciągnął ponad siedem milionów użytkowników. Każdego dnia wchodzi na tę stronę 40-60 tys. rosyjskich internautów. Nic więc dziwnego, że rosyjski odpowiednik polskiego portalu „Nasza-klasa” jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Niestety, nie tylko dla dawnych kolegów szkolnych, ale także dla przestępców i służb specjalnych. Tym bardziej, że Rosjanie wyjątkowo chętnie i ze szczegółami opowiadają w Internecie o swoim życiu prywatnym. (more)

Poważna, aktywnie wykorzystywana luka w Excelu

poniedziałek 21 styczeń 2008 at 12:34 pm Microsoft potwierdził w specjalnym biuletynie publiczne doniesienia o poważnej luce w aplikacji Excel będącej częścią pakietu Office oraz w Excel Viewer. Błąd w przetwarzaniu plików z dokumentami umożliwia przeprowadzenie ataku poprzez zdalne wykonanie kodu w wyniku otwarcia pod Excelem odpowiednio spreparowanego arkusza.

Podatne na zagrożenie są - Excel 2003 Service Pack 2, Excel 2002, 2000 oraz 2004 dla Mac, a także Excel Viewer 2003. Problem nie dotyczy Excela 2003 z SP3, 2007, 2007 z SP1 oraz 2008 dla Mac. Biuletyn opublikowany przez Microsoft zwraca uwagę na szczególne niebezpieczeństwo z powodu dużej aktywności w wykorzystywaniu tej luki.

Sugerowane metody obejścia problemu poprzez użycie środowiska MOICE lub ograniczenia możliwości otwierania dokumentów z zewnętrznych źródeł dotyczą jedyne Excela w wersji 2003, wydaje się jednak że w tym przypadku dużo lepszym wyjściem jest zainstalowanie Service Packa 3 dla Microsoft Office 2003.

Źródło: TechIT

Bynajmniej, nie mam zamiaru odnotowywać wszystkich dziur w produktach Microsoftu. To tylko najświeższy przykład. Chwalebne, że Microsoft szybko poinformował, że luka w bezpieczeństwie jest, mniej chwalebne, że nie wie jak temu zaradzić. Ale i tak to bez znaczenia. Przecież tylko 5% użytkowników aktualizuje regularnie używane przez się oprogramowanie.

95% komputerów podatnych na zagrożenia

poniedziałek 21 styczeń 2008 at 11:39 am Secunia udostępniła garść interesujących statystyk dotyczących stanu aktualizacji niemal dwóch milionów aplikacji zainstalowanych na ponad 20 tys. komputerach.

Dane zgromadzone przez system Secunia PSI pokazują, że ze wszystkich przebadanych, podpiętych do Internetu maszyn ponad 95% zawiera przynajmniej jedną niezaktualizowaną aplikację w starej wersji ze znaną, podatną na wykorzystanie luką. W pełni zaktualizowane do najnowszych wersji oprogramowania środowiska, odporne tym samym na zdecydowaną większość znanych zagrożeń, stanowią jedynie 4,54% wszystkich wpiętych do sieci systemów. Co więcej, 40% przebadanych komputerów miało aż 11 lub więcej niezaktualizowanych, podatnych na atak aplikacji.

Źródło: TechIT 2008.01.17 14:38, Autor: tomekb

Na skróty